Reklam Yayınlayarak Kazanç Elde Etmek Mümkün Müdür?


İnternet üzerinden para kazanmak sanırım herkesin hayatında en az bir kere de olsa aklından geçen fikirlerden biridir. 

 

Bunun için birçok web sitesinde sınırsız vaatlere denk gelmişsinizdir. Bunu yaparsanız şu kadar kazanırsınız, şunu yaparsanız bu kadar kazanırsınız vb. Kolayca anlaşılabileceği üzere bir çoğu boş vaatlerdir. 

 

Günümüzde internet üzerinde kazanç sağlandığını belirten birçok sektör mevcut. Bunların başında da reklamcılık sektörü geliyor. Google, Unity vb şekilde sektörde pay sahibi şirketler, reklam verenlerle reklam yayıncılarını bir araya getiren platformları destekliyor. Yaptığınız site ve paylaşım içeriklerine göre de kazançlarınız belirlenmiş oluyor.

 

Reklamcılık üzerinden kazanç nasıl elde ediliyor peki? Reklam verenler reklam şirketlerine belli bir ücret ödeyerek tanıtıcı reklamlarının yayınlanmasını istiyor. Reklam şirketi de bu reklamları yayınlayacak site sahiplerine ulaştırıyor ve web sitesi sahipleri reklamları sitelerinde, bloglarında, sosyal medya hesaplarında paylaşıyor. Her reklam gösterimi ve reklam etkileşimi için de reklam şirketinin elde ettiği gelirden pay alınmış oluyor.

 

Basitçe formüle etmiş olursak, reklam şirketinin size yayınlamanız üzere teslim ettiği reklamı ne kadar büyük ve ilgili bir kitleye ulaştırırsanız elde edeceğiniz kazanç da bu oranda artmış oluyor. Reklam yayınını yapan bir web sitesi ya da kişiden istenilen en temel husus ise reklamların kaliteli bir şekilde yayınlarının yapılması, reklam verenlerin hakkını korumak üzere, haksız olarak reklam gösteriminin  sağlanmaması, yani gerçek kişilerin kendi rızalarıyla ve ilgilendikleri konularda söz konusu reklamlara erişmesi ve etkileşimde bulunması ,diğer bir deyişle reklamda belirtilen ürünün ya da hizmetin sağlıklı bir şekilde görüntülenmesidir.

 

Belirtilen koşullara uygun reklam yayıncılığı yaptığınız takdirde reklam yayınlayarak güzel kazançlar elde edilmesi mümkün olacaktır.


Devamını Gör...


Dolar Ne Olur Düşer Mi Yükselir Mi?


Dolar Ne Olur Düşer Mi Yükselir Mi?

Türk Lirası karşılığında yıllardır değer kazanan dolar özellikle son dönemlerde değeri yükselip düşmektedir. Bu durum sonucunda ise birçok yatırımcılar doların 2019 dönemi boyunca ne durumda olacağı merak edilmektedir. Ayrıca dolara bakıldığında belirli dönemlerde yatırımcılarında yüksek kazançlar sunduğu da görülebilmektedir. Her ne kadar bazı süreçlerde düşüş meydana gelse de sonrasında yatırımcılarına kazanç sunmuştur. Bu dönemde ise rekor seviyeye yükselen doların ne yazık ki düşük seviyelere düştüğü görülebilmektedir. Gerek Amerika Birleşik Devletleri ile olan dış politikalar ve gerekse de ülkemiz iç politikaları sebebiyle dolar değerinde düşüş meydana gelebilmektedir. Fakat önümüzdeki süreçlerde doların hangi seviyelerde seyredeceği ise kesin olarak kestirilmesi söz konusu değildir. Fakat şuan bakıldığında doların yaklaşık 6.20 düzeyin altına kadar düştüğü görülebilmektedir.

2019 Yılında Doların Durumu Ne Olur?

Özellikle ABD ile zaman zaman yaşanan diplomasi krizlerine bağlı olarak 2019 yılı son çeyreğine doğru dolar değerinde hızla yükselme meydana geldi. Bu durum beraberinde ülkemiz ekonomisine de yansıdı. Geçmiş süreçlerde her gün yeni yükselmeler yaşandığı dolarda özellikle Merkez Bankası bağımsız değildir, söylemlerinin belirtilmesi ile birlikte TCMB kurumu tarafından 625 baz puanlık faiz yükseltilmesi sonlandırılmasına bağlı olarak Türk Lirasında değer yükselmesi meydana geldi. Burada gerçek anlamda dolar seviyesi ne olur sorusuna yanıt sunulması daha mantıklı olmaktadır. Hangi nedenlere bağlı olarak 2018 yılında dolar rekor değerlere ulaştı sorusuna bakılacak olunursa dolar hakkında önümüzdeki dönemlerde neler olabileceğinin tahmin edilmesi güç olmayacaktır.

Doların Yükselmesinin Sebebi Nedir?

Yıl içerisinde pek çok kez dolar değeri hakkında güncel gelişmeler meydana geldi. Bu anlamda doların değer kazanmasına neden olan etkenlerin neler olduğu merak edildi. Burada Dolar TL paritesini yükselten birden fazla sebeplerin yer aldığı görülebilmektedir. Fakat 2019 yılında doların yükselmesine sebep olan en önemli faktör ise Türkiye’nin Amerika Birleşik Devletleri ile olan dış politikalarındaki gerilmeler oldu. Doların yıl içerisinde yükselmesine sebep olan diğer etkenler ise başkanlık sisteminin aktif olması ile birlikte meydana gelen bilinmezlikler, papaz Brunson krizi sebebiyle Amerika Birleşik Devletleri ile sorunlar yaşanmasıdır. Buna ek olarak, Amerika Birleşik Devletlerinde görülen Reza Zerrab davası, dünya çapında ticari muharebelerin gerçekleşebileceğine yönelik oluşan endişeler ve Fed kurumu tarafından faiz yükseltilmesine yönelik yapılan girişimler doların yükselmesinde etkin rol aldı.

 


Devamını Gör...


İnternetten Dolar Ve Altın Nasıl Alınır?


İnternetten Dolar Ve Altın Nasıl Alınır?

İnsanlar paralarını yatırım amaçlı kullanılmak üzere birçok yatırım yapıyor. Özellikle altın konusunda geçmişten bugüne kadar gelmiş olan en iyi yatırım yöntemidir diyebiliriz. Altın biriktirmek veya altına yatırım yapmak maddi kazanç sağlayabileceğiniz bir yöntemdir. Altına yatırım yapmak günümüzdeki bazı finansal yatırımlardan daha iyi hal almıştır. Durum böyle olunca insanlar altına yatırım yapmayı daha çok seviyor. Altının dışında dolar alımları ne birikimleri yatırım için iyi bir adımdır. Altın ve dolara yatırım yapmak istiyorsanız ve bunu internet üzerinden yapmak istiyorsunuz izleyeceğiniz kaç adım vardır.

İnternet Üzerinden Altın Alımı

Çağımızın teknoloji çağı olması ile birlikte birçok işlem internet üzerinden yapıyoruz. Altın birikimlerini de internet üzerinden yapmak mümkün. Internet kullanımı yaygın olarak yapıldığı günümüzde artık yatırımlarda internet üzerinden yapılabiliyor. İnsanlar dolar ve altın alım internet üzerinden yaparak kendi çaplarında bir avantaja dönüştürüyor. Altın almak isteyen kişiler, internet üzerinden birçok istediğini altın almayı başarabiliyor. Ayrıca almış olduğu bu altınları e-ticaret sistemleri üzerinden fiyat dalgalanmalarına göre satışını yaparak kar elde edebiliyorlar. İnternetten Altına yatırım yapmak dedi ki yatırım yapmaktan daha avantajlı hale geliyor. Ayrıca bu sistemdeki kar, fiziki olarak alınan altınların karından daha yüksektir. Internet üzerinden altın alımı yatırım yapabileceğiniz en iyi araçtır.

İnternetten Altın Ve Dolar Alımı

Birçok sitesi üzerinden altın alım gerçekleştirebilirsiniz. Fiyat karşılaştırması yaparak, dalgalanmalara göre fiyatların düşük olduğu dönemlerde altın alabilirsiniz. Aynı şekilde dolar alımlarınızda internet üzeri yapabileceğiniz birçok sistem bulunmaktadır. Internet üzerinden güvenli bir şekilde Dolar alım yapabilirsiniz. İnternetten, internet bankacılığı üzerinden Dolar alımı yapmanız mümkündür. Kullanmış olduğunuz bankaların internet uygulamaları indirerek, dolar ve altın yatırımlarınızı bu sistem üzerinden yapabilirsiniz. Böylelikle altın ve doları karlı bir şekilde alır, kendimiz için birikim yapmış olursunuz. Internet bankacılığı üzerinden, bankaların belirlemiş olduğu altın günlerini indirimde bu şekilde altınlara yatırım yapabilirsiniz. Karlı bir şekilde altını almak istiyorsanız, internet bankacılığı veya e-ticaret sistemlerini kullanabilirsiniz. Altını fizik olarak saklamak istemiyorsanız internet üzerinden altın almak oldukça iyi bir yöntemdir. Bankalar üzerinden hesap açtırarak, altın ve dolara bu şekilde yatırım yapabilirsiniz.


 


Devamını Gör...


Oyun Genel Kuralları


GENEL OYUN KURALLARI

1-Oyun caliskankoylu.com sitesi üzerinden erişim sağlanabilen ve standart kullanıcı olarak tamamen ücretsiz olarak oynanabilen bir oyundur.

2-Oyunun standart kullanımı ve özellikleri için hiçbir kullanıcıdan hiçbir şekilde ücret talep edilmez. Site yönetimi veya ismi kullanılarak herhangi bir sebeple oyun adına para talep eden olursa itibar etmeyiniz. Sorumluluk kabul edilmez.

3-Oyunun temel çalışma prensibi şu şekildedir; 3 farklı meslek grubundan sanal karakterler mevcuttur, oyuna odunculuk yapan karaktere sahip olarak başlarsınız, ağaç kes butonu ile sanal odun üreterek depo kısmına bu odunları satarak oyun parasına dönüştürürsünüz, sanal oyun puanınızı köy kasasına aktarırsınız ve sistemin gelir-gider dengesine göre belirlenmiş olan ödülü, sistemin uygun gördüğü zamanda yapılan ödül dağıtım gününde hak kazanırsınız. Sistemin minimum ödül ve ödeme limitlerine ulaştığınızda elde ettiğiniz bakiyeyi kendi hesabınıza aktarırsınız.

4-Sistemden kazandığınız ödülleri teslim alabilmeniz için, isim, soy isim, telefon numarası vb sistem yönetimi tarafından kullanılması gerekli bilgilerin doğruluğu kullanıcıların sorumluluğundadır. Yanlış bilgi sebebiyle iletişim kurulamamasından site yönetimi sorumlu tutulamaz.

5-Sistemden elde ettiğiniz ödül,bakiye, vb tüm gelirlere ilişkin vergisel ve yasal yükümlülükler tarafınıza aittir.

6-Oyun ve site yönetimi asla ve asla kesin ve garantili kazanç vaad etmemektedir. Kesin olan oyunda gözüken ve bildirilen bakiyenin hak kazananlara iletileceğidir. Sistem gelirleriyle doğrudan orantılı olarak dağıtılacak ödül miktarları zaman zaman artacak, zaman zaman azalabilecektir.

7-Hesabım bölümünde bulunan Cüzdan sayfasına giderek mevcut bakiyenizi,yani yönetim tarafından dağıtım işlemi yapıldıktan sonraki bakiyenizi, talebiniz halinde ve sistemin minimum çekim seviyesine ulaşmış olmanız halinde bu bakiyenin hangi hesabınıza geçeceğini görebilirsiniz. Sistem tarafından dağıtım yapılana kadar ki muhtemel kazanç durumunuz değişkendir, herhangi bir kullanıcı kasaya teng ekledikçe oranlar ve muhtemel kazançlar güncellenmiş olur, kasada bulunan tutara göre yüzdelik payınızı ve tutarı defterdar sayfasından takip edebilirsiniz, kazanç dağıtımları genellikle her ayin ilk haftası içinde yapılacaktır, biriken tutarın dağıtımı yapılmadan oyundan ayrılmanız ya da minimum ödeme limitine ulaşmamış olmanız halinde ödeme talep edilirse, oyun döngüsü ve kuralını tamamlamamış ve vazgeçmiş olursunuz, talep etseniz dahi herhangi bir ödeme alamazsınız. Ödeme talebi ile ilgili bir hata veya soru talebiniz olduğunda, Muhtar üzerinden destek talebi göndererek bilgi alabilirsiniz.

8-Sistemde referans sistemi yoktur. Hiç kimseye oyunu tavsiye etmeden , sisteme yeni bir üye kazandırmadan da oynamaya ve kazanmaya devam edebilirsiniz. Tavsiyenizle üye olan kişilerin elde ettiği kazançtan size verilecek bir pay yoktur.

9-Bakiye ve ödül aktarımında bulunulan tüm kullanıcıların yasalara uygunluğu konusunda tüm sorumluluk kendisine aittir. Ödül aktarımı yapılan kişilerin gerçek hayattaki statü ve yasal sorumlulukları site yönetimi tarafından bilinemeyeceğinden sorumluluk kabul edilmemektedir.

10-Sistemde usulsüz kazanç elde etmeye yönelik girişimlerde bulunan kullanıcıların üyelikleri durdurulur. Kazanç vb. usulsüz kazanımları sıfırlanır. Bu kullanıcılar hakkında yasal işlemler başlatılır. 11-Oyun sistemi aktiflik esasına dayanan bir sistemdir, sistemde 5 gün boyunca giriş yapmayan kullanıcıların üyelikleri otomatik engellenmektedir.

12-Sistemin kullanıcılar tarafından ihtiyaç bilgileri için forum ve portal sayfaları kullanılabilir. Bu sayfaların adres çubuğunda caliskankoylu.com ifadesi olduğunu kontrol ediniz. Oyun sitemizin resmi kullanım adresleri dışında sosyal medya hesapları dahil adreslere ve kişilere itibar etmeyiniz.

13-Oyunda sohbet modülü,forum sayfası,portal sayfası gibi bölümler aktifse buralarda yapılan tüm paylaşımlardan ilgili yasalar gereği paylaşımı yapan kişilerin sorumlu olduğunu lüten unutmayınız. 14-Oyunun tek resmi sayfası 
https://caliskankoylu.com ve uzantıları, tek resmi destek mail adresi destek@caliskankoylu.com dur.

15-Oyuna kayıt olan, siteyi kullanan ve kullanmaya devam eden tüm kullanıcılar burada belirtilen genel oyun kuralları ile sitenin ve oyunun yardım, kurallar vb. ilgili bölümlerinde belirtilen tüm kuralları kabul etmiş sayılırlar.Site yönetimi kuralları herhangi bir bildirime ihtiyaç duymaksızın değiştirebilir.Kuralları kabul etmeyen kullanıcıların site ve oyun kullanımından vazgeçmeleri gerekmektedir.


Devamını Gör...