Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oyun Kuralları Hakkında
#1
Merhaba, oyun hakkında sıkça sorulan sorular ve cevaplarını burada paylaşıyoruz.
Sıkça sorulan sorular ve cevapları.

1-OYUNUN TEMEL AMACI NEDİR, NASIL OYNANIR?
-Oyunun temel amacı; ağaç keserek, yiyecek toplayarak ve taş kazarak oyun parası yani teng elde etmektir. 
Oyuna girdiğinizde ağaç kes butonunun aktif olduğunu görürsünüz yani bir oduncunuz vardır, ağaç kes butonuna bastıkça odun deponuza odunlar eklenir, deponuzda bulunan odunları oduncu jack isimli karakterin yanına giderek satışını yaparsınız ve oyun parası yani teng elde edersiniz. Asıl amacınız olabildiğince çok teng elde etmek ve bu tengleri defterdar karakterine ileterek oyun kasasında bulunan ödüldeki payınızı arttırmaktır.

2-MESLEKLER NELERDİR, NE İŞ YAPARLAR?

-Oyunda 3 farklı meslek vardır. Odunculuk, çitfçilik ve madencilik. Odunculuk standart başlangıçta kullanılabilen meslektir. Çiftçilik mesleği için 15. seviyeye Madencilik mesleği için de 30.seviyeye ulaşmanız gerekmektedir.  Bu seviyelere ulaştığınızda tüm meslek karakterleri aynı anda çalışır ve üretiminiz o derece yüksek olur.

3-HAMMADDE DEPOSU NEDİR, NE İŞE YARAR?

-Her ham maddenin (Odun, Yiyecek, Taş) bir deposu bulunmaktadır. Depolar dolu olduğu zaman ham madde üretimi yapamazsınız. Ham maddelerinizi sisteme satmanız gerekmektedir. Ham maddelerinizi Yapı Ustası isimli karaktere giderek geliştirebilir, kapasitelerini arttırabilirsiniz.

4-GÖREV SİSTEMİ NEDİR, NASIL GÖREV YAPILIR?

Görev sistemi oyunun temelini oluşturmaktadır. 

Odun kesmenin, yiyecek toplamanın ve taş kazmanın verdiği tenglerin TLye dönüşmesi için her kullanıcının görev yapması zorunludur. 

Oyun içerisindeki ham maddelerin hazneleri bulunmaktadır. 
Bu haznenin başlangıç değeri 100.000dir. Kullanıcılar ham madde toplayıcılığı yaptıkça bu hazneler azalır ve hazneler bittiğinde kimse üretim yapamaz. 
Hazneleri dolu tutmak için kullanıcıların Görev Ustası Mou ya giderek görev yapmaları gerekmektedir. 

Görev yapmak, köy haznelerine yeni ham madde rezervleri verir. Kullanıcılar görev yaptıkça, görev puanları birikir ve bu görev puanları ile Haznedar karakterine giderek özel eşyalar satın alabilir, karakterini geliştirebilir.

Oyun içi görev yapmak basittir, görevci karakteri bulun, yanına git butonuna basın, blog sayfamıza yönlendirir, bu sayfada yazının üstünde veya altında bulunan banner resim görseline tıklayın sizi forum sistemimize yönlendirir. Yönlendirilen sayfada en az 30 saniye kalarak oyuna geri döndüğünüzde göreviniz başarılı olarak kaydedilir. Tekrar görev yapabilmek için sistemin belirlediği süreyi beklemeniz gerekir. Tekrar görev yapmaya çalıştığınızda size ne kadar daha beklemeniz gerektiği belirtilmektedir. 
Oyun içi görevin yanında birçok ekstra göreve de zaten bu forum üzerinden ulaşabileceğinizi unutmayın.

KARAKTERLER HAKKINDA

5- OYUNDA DEFTERDAR KARAKTERİ NE İŞ YAPAR?
-Bu kişi oyunun temelini oluşturan yetkili bir karakterdir. Kullanıcıların aylık net odullerinin belirlenmesini defterdar sağlar. Kullanıcılar düzenli olarak defterdara teng gönderiminde bulunurlar ve odul dagitma zamanları geldiği zaman, kullanıcıların göndermiş oldukları tenglere oranla onlara TL veya uygun birimde odulu verir.

6-MUHTAR NE İŞ YAPAR?
Kullanıcıların şikayet ve önerilerini ilgili kişilere belirtmek veya her hangi bir konuda yardım almak için Muhtar Medi ye danışabilirsiniz. Ayrıca Muhtar Medi üzerinden tüm kullanıcıların sıralamalarını görebilirsiniz.

7-BONUS VEREN KARAKTER HANGİSİDİR?
-Dede karakteri oyunun bonusçu karakteridir. Düzenli olarak giriş yaparak verdiği bonusları toplayabilirsiniz, aktiflik durumlarına göre verdiği bonus miktarı çeşitli etkinliklerle vb artılır.Aktif olan kullanıcıların yüksek bonus alma ihtimalleri daha fazladır.

8-HAZNEDAR NE İŞ YAPAR, ÖZEL EŞYALAR NELERDİR?
Haznedar aktif olan oyunculara yaptıkları görevler karşılığında hediyeler dağıtan karakterdir. Görev ve özel eşyaların alınma koşulları değişken olacaktır. Aktif olan kullanıcıların lehine zaman zaman düzenlemeler yapılacaktır.

SOHBET VE GENEL PAYLAŞIM KURALLARI HAKKINDA

9-SOHBET EKRANI NE ZAMAN AKTİF OLUYOR?
Sohbet ekranı sohbet sistemindeki paylaşımları kontrol edebilecek herhangi bir moderatör online olduğunda aktif olmaktadır.
Genellikle standart mesai saatleri içerisinde paylaşıma açıktır.
Sohbet kısmındaki paylaşımların tüm kayıtları sistemde tutulmaktadır. Yapılan paylaşımlardan paylaşımı yapan kişilerin yasal olarak sorumlu olduğunu ve bu kayıtların yasalara aykırı bir paylaşımda adli mercilere iletilmek üzere kayıt altında olduğunu belirtiriz. Sohbet penceresinde paylaşım yapan tüm kullanıcılar bu kuralı kabul etmiş sayılırlar.

KAZANÇ ELDE ETME HAKKINDA

10-OYUNDAN NASIL ÖDÜL KAZANILIR?

-Oyunumuz oldukça dinamik bir platform olarak çalışmaktadır, temel olarak yukarıda belirtildiği üzere çeşitli meslek grubundaki karakterlerle üretim yaparsınız, bunu teslim alan karakterlere götürür deponuz oranında satarsınız teng elde edersiniz, elde ettiğiniz tengi defterdara giderek köy kasasına gönderirsiniz.
Her kullanıcının gönderdiği oyun parası miktarı toplam gönderilen içinde ne kadardır o hesaplanır( defterdar ekranında görüntülenir) köy kasasında bulunan miktar o orana göre kullanıcılara dağıtılır.
Dağıtım işleminden sonra kişisel bilgilerinizde belirttiğiniz bilgiler doğrultusunda sistem üzerinden size bir bildirim atılır ve iletişime geçilir, minimum gönderim limitine ulaştıysanız çeşitli metodlarla tarafınıza kazandığınız bakiye gönderilir. Bakiyelerin gönderimi metodları konusunda olabildiğince esnek olmaya çalışacağız. Tercih ettiğiniz metodu bilgilerde belirtirsiniz, olabilecek bir metodsa değerlendiririz. Önemli olan hakkınızın sizlere ulaştırılmasıdır,elimizden geldiğince bu konuda yardımcı olmaya çalışırız, sizlerde kullanamayacağımız metodlar hakkında anlayışlı olursanız memnun oluruz.

11-OYUN ÜCRETSİZ MİDİR ?
-Oyun kaydolduğunuzda da göreceğiniz üzere tamamen ücretsiz olarak tasarlanmıştır, yani malum siteler gibi para yatır ,para döndür, daha çok yatır daha çok kazan gibi bir sistem kesinlikle değildir.Referans sistemi de mevcut değildir,yani hiç bir ücret ödemeden hiç bir kimseye oyunu tavsiye dahi etmeden(siz yine de tavsiye edin tabi[Resim: smile.png]  oyuna üye olabilir ve oynamaya devam edebilirsiniz. 

12-NEDİR BU TENG, 1 TENG KAÇ PARADIR ?

-Teng, oyun parasıdır, gerçek değildir.  Belki ileride oylar adını bile değiştiririz ,o derece sanal paradır. 1 teng kaç paradır hesabını yukarıda anlattık, 1 teng bazen 100 para da olabilir 10 para da olabilir, bunu köy kasasına aktarılmış toplam teng miktarı ve sizin bu toplam teng içinde ne kadar tengin sahibi olduğunuz belirler.( Dağıtım döneminde örneğin siz 100 teng gönderdiniz kasaya bir arkadaşınız da 100 teng gönderdi .Kasada da 100 para var , doğal olarak kasadaki miktarı yarı yarıya hak etmiş olursunuz)

13-OYUN ÜCRETSİZSE KULLANICIDAN BİRŞEY KAZANMADAN NASIL ÖDÜL VERİLEBİLİYOR ?

-Oyun kullanıcılara ücretsizdir. 

Ancak oyun hakkında sponsor olanlar, oyun kitlemize hitap edecek tekliflerde bulunan kişiler sayesinde sponsor gelirler elde etmeyi amaçlamaktadır. 

Oyun kasası da bu oranda yani oyunun gelir gider dengesine göre güncellenmektedir. 

Yani belirtilen dönem için sistemin size ödeyebileceğinden fazla bir miktar eklenmemiş olacağı için kesinlikle risk bulunmamaktadır. 
Özetle sistem olarak sponsor,destek olan vb kişiler sayesinde elde edilen gelirin büyük kısmını kasaya koyuyoruz en aktif olan kullanıcıdan en az aktif olanlara doğru orantılı olarak pay edilmiş oluyor. Gelir yoksa kasa boş, gelir arttıkça kasadaki miktar artıyor.Kasa miktarı sabit değildir. Günlük ya da en geç üç günlük gelir-gider kontrolü yapılır ve güncellenir. Bu bakiyelerle zaman zaman nakit gönderimler zaman zaman çeşitli ödüllerin dağıtımı yapılıyor. Sitenin kapanma ve tükenme ihtimalini ortadan kaldıran budur. Dağıtılacak miktarı her zaman sistem yönetimi belirlemektedir, ne kadar çok göreve aktif katılım yapılırsa gelir o kadar artar pay da o kadar artar.

Sizlere bu oyunda çok kazanç,çok para,zenginlik kesinlikle vadedilmiyor. 
Zaten bu tür vaatlerde bulunan site vb her neyse uzak durmanızı da ayrıca tavsiye ediyoruz. 
Herşeyden önce eğlenceli ve saygılı bir platformda oyun oynamak için buradaysanız doğru yerdesiniz. 
Oynarken de bu kadar vakit geçirdik küçük de olsa üstüne ödüller alıyoruz ne güzel işte diyebiliyorsanız yine doğru yerdesiniz. 
Ordan şunu yapsak buradan bunu yapsak, iki de bot kursak otomatik kazansak ,e sonunda da ne oldu bak avuç kadar ödülü bile alamadık,bu kadar ödül için uğraşamam ben bunla diyecekseniz zaten uzak durunuz. Siz de üzülmeyin bizi de üzmeyin.

Oyunda kazanılabilecek miktarı arttırmanın en doğru yolu, aktif olmak ,oyun içinde ve forumda belirtilen görevlere maksimum katılımı sağlamaktır.


HAKSIZ KAZANÇLAR VE KURALLARA AYKIRI KULLANIMLAR HAKKINDA

Yazılımımız içerisinde otomatik mouse botlarını algılayan ve dakikalık yaptığınız tıklama sayısına göre durumunuzu değerlendiren sistem bulunmaktadır. 
Kullanacağınız her türlü tıklama botundan dolayı, oyundan koşulsuz şartsız engellenirsiniz. 
Toplamda 20 defa başarısız görev yapımı halinde veya 5 gün boyunca giriş yapmadığınız taktirde de oyundan koşulsuz şartsız engellenirsiniz.
Site ile ilgili herhangi bir bölümde belirtilmiş kural ihlalinde önce uyarılırsınız daha sonra erişimleriniz engellenir, usulsüz olarak elde ettiğinizi düşündüğünüz tüm kazançlar sıfırlanır, hakkınızda yasal işlemler başlatılır.
Amacımız kırmak dökmek yasaklamak değildir, herşeyden önce saygılı,eğlenceli bir ortam oluşturmak üzere çabalıyoruz.

Gereken desteği vereceğinizden şüphemiz bulunmamaktadır.

Herkese iyi eğlenceler dileriz.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi