Muhtar Medi

Aramıza Hoşgeldin!

Oyunla İlgili Temel Bilgileri Burada Görebilirsin. Burada Bulunmayan Bilgiler için Dilersen Oyun İçerisinden Bana Soru Sorabilirsin.

Çalışkan Köylü Yardım

Oyunun temel amacı; ağaç keserek, yiyecek toplayarak ve taş kazarak oyun parası yani teng elde etmektir. Elde ettiğiniz bu tengleri defterdara göndererek ay sonu geldiği zaman TL kazanırsınız. Oyunun asıl amacı teng kazanmak ve bu tengleri TLye çevirmektir. Oyun para kazanmaya dayalı bir oyundur.
Odunculuk mesleği, odun keserek yapılmaktadır. Odun deponuz dolduğu zaman kestiğiniz odunları, Oduncu Jacke satarak teng kazanabilirsiniz. Sürekli olarak odun kesimi yapamıyorsanız eğer ki, yaşlı hooya giderek odunculuk yapması için eleman kiralayabilirsiniz. Oduncu elemanı sizin için odun keser. Bunun bir bedeli vardır.
Çiftçilik mesleği, yiyecek toplayarak yapılmaktadır. Bu meslek ilerleyen seviyelerde açılmaktadır. Yiyecek deponuz dolduğu zaman topladığınız yiyecekleri, Fırıncı Miaya satarak teng kazanabilirsiniz. Sürekli olarak yiyecek toplayıcılığı yapamıyorsanız eğer ki, yaşlı hooya giderek çiftçilik yapması için eleman kiralayabilirsiniz. Çiftçi elemanı sizin için yiyecek toplar. Bunun bir bedeli vardır.
Madencilik mesleği, taş kazarak yapılmaktadır. Bu meslek ilerleyen seviyelerde açılmaktadır. Taş deponuz dolduğu zaman kırdığınız taşları, Taş Ustası Kee ye satarak teng kazanabilirsiniz. Sürekli olarak taş toplayıcılığı yapamıyorsanız eğer ki, yaşlı hooya giderek madencilik yapması için eleman kiralayabilirsiniz. Madenci elemanı sizin için taş kazar. Bunun bir bedeli vardır.
Her hammaddenin (Odun, Yiyecek, Taş) bir deposu bulunmaktadır. Depolar dolu olduğu zaman hammadde üretimi yapamazsınız. Hammaddelerinizi sisteme satmanız gerekmektedir. Hammaddelerinizi Yapı Ustası Meka ya giderek geliştirebilir, kapasitelerini arttırabilirsiniz.
Görev sistemi oyunun temelini oluşturmaktadır. Odun kesmenin, yiyecek toplamanın ve taş kazmanın verdiği tenglerin TLye dönüşmesi için her kullanıcının görev yapması zorunludur. Oyun içerisinde ki hammaddelerin hazneleri bulunmaktadır. Bu haznenin başlangıç değeri 100.000dir. Kullanıcılar hammadde toplayıcılığı yaptıkça bu hazneler azalır ve hazneler bittiğinde kimse üretim yapamaz. Hazneleri dolu tutmak için kullanıcıların Görev Ustası Mou ya giderek görev yapmaları gerekmektedir. Görev yapmak, köy haznelerine yeni hammadde rezervleri verir. Kullanıcılar görev yaptıkça, görev puanları birikir ve bu görev puanları ile Marangoz Hela üzerinden özel eşyalar satın alabilir, karakterini geliştirebilir.
Bu kişi oyunun temelini oluşturan yetkili bir karakterdir. Kullanıcıların aylık net odullerinin belirlenmesini defterdar sağlar. Kullanıcılar düzenli olarak defterdara teng gönderiminde bulunurlar ve odul dagitma zamanları geldiği zaman, kullanıcıların göndermiş oldukları tenglere oranla onlara TL veya uygun birimde odulu verir.
Kullanıcıların şikayet ve önerilerini ilgili kişilere belirtmek veya her hangi bir konuda yardım almak için Muhtar Medi ye danışabilirsiniz. Ayrıca Muhtar Medi üzerinden tüm kullanıcıların sıralamalarını görebilirsiniz.
Takım sistemi kullanıcıların biraraya gelerek daha fazla teng kazancı oluşturabilecekleri bir sistemdir, kullanıcılar hammadde topladıkça pay olarak belirli bir kısmı takıma verilir, takım lideri istediği zaman kullanıcıların paylarını dağıtır. Bir takım kurmak isterseniz, Kral Tacına ihtiyacınız vardır. Kral Tacınız yok ve bir takım bulmak istiyorsanız sohbet bölümünden takım aradığınızı belirtebilir, birilerinin sizi takıma almasını isteyebilirsiniz.
Bu eşyaları yalnızca yaptığınız ve kazandığınız görev puanları ile alabilirsiniz. Eşyaların neler olduğunu ve neler verdiğini Haznedardan öğrenebilirsiniz.
Hesabım bölümünde bulunan Cüzdan sayfasına giderek mevcut bakiyenizi,yani yönetim tarafından dağıtım işlemi yapıldıktan sonraki bakiyenizi, talebiniz halinde ve sistemin minimum çekim seviyesine ulaşmış olmanız halinde bu bakiyenin hangi hesabınıza geçeceğini görebilirsiniz. Sistem tarafından dağıtım yapılana kadar ki muhtemel kazanç durumunuz değişkendir, herhangi bir kullanıcı kasaya teng ekledikçe oranlar ve muhtemel kazançlar güncellenmiş olur, kasada bulunan tutara göre yüzdelik payınızı ve tutarı defterdar sayfasından takip edebilirsiniz, kazanç dağıtımları genellikle her ayin ilk haftası içinde yapılacaktır, biriken tutarın dağıtımı yapılmadan oyundan ayrılmanız ya da minimum ödeme limitine ulaşmamış olmanız halinde ödeme talep edilirse, oyun döngüsü ve kuralını tamamlamamış ve vazgeçmiş olursunuz, talep etseniz dahi herhangi bir ödeme alamazsınız. Ödeme talebi ile ilgili bir hata veya soru talebiniz olduğunda, Muhtar üzerinden destek talebi göndererek bilgi alabilirsiniz.
Sohbet üzerinde yazdığınız her yazıdan sorumlu tutulmaktasınız. Şiddet içerikli veya herhangi bir ayrımcılığa deginen, insanların özel hayatlarını ilgilendiren yazılar paylaşmanız, oyundan tamamen uzaklaştırılmanıza veya sohbet engeli almanıza sebep olabilir. Yaptiginiz tum paylasimlarla ilgili olarak 5651 Sayili yasa kapsaminda bizzat sorumlu oldugunuzu unutmayiniz. (Sohbet bolumu genellikle hafta ici 09:00-18:00 saatleri arasinda ve musait bir moderator oldugunda acik olmaktadir)
Yazılımımız içerisinde otomatik mouse botlarını algılayan ve dakikalık yaptığınız tıklama sayısına göre durumunuzu değerlendiren sistem bulunmaktadır. Kullanacağınız her türlü tıklama botundan dolayı, oyundan koşulsuz şartsız engellenirsiniz. Ek olarak, toplamda 20 defa başarısız görev yapımı halinde veya 5 gün boyunca giriş yapmadığınız taktirde de oyundan koşulsuz şartsız engellenirsiniz.
Tamamen ücretsiz olarak devam edebilirsiniz. Standart kullanım için kullanıcılardan herhangi bir ücret talep edilmemektedir, referans yani birilerini üye yapma vb zorunluluklar bulunmamaktadır. Ödül dağıtımına ilişkin tüm masraflar site yönetimince karşılanmaktadır.